Bugun...


Hacik KARAGIN


facebook-paylasTÜRK'Ü ÖLDÜRMEK...
Tarih: 13-06-2016 11:54:00 Güncelleme: 15-06-2016 21:15:00


"Yazmıyayım" diyorum, Ama yine rahat durmuyorlar, yazdırıyorlar. "Sen ne yapacaksın? Dünya'yı geziyorsun, altta alta kaynasa da, sorunsuz gibi görünen ülke de yaşıyorsun" diyerek kendime uzanacağım ama, uyutmuyorsunuz."Sınır" diye film izliyordum, çoktan beri  film izlememiştim. Türkiye'nin güneyinde çatışmaların içinde geçiyor. islamcılar, hükümet yanlıları, Türkiye'ye kaçmak isteyenler. Hepsinin derdi ortak, canlarını kurtarmak."Okumuyorsak diyor Hatipoğlu bir yazısında, film izleyelim. Ufkumuzu açar" Konu aslında sevdam Anadolu , Türkiye ile ilgili..."Laf lafı açar" misali, "film, filmi "açıyor. Hemen söze gireyim de beni ne rahatsız etti, sizinle ilgili çünkü, siz de öğrenin...

 

"Açlık Oyunları" diye bilinen bir seri Adventure (macera) filmi çekildi. Bunlardan biri de “Türk’ü öldürmek”. Zamanımızdan öte bir dünya da geçiyor. Artık Dünya da ki tüm insanlar iletişim üzerinden Survivor’dan  daha etkili bir yarışmayı izliyorlar. Dünyanın en tehlikeli cani ve katilleri bu yarışmaya katılıyorlar. Ödül büyük… Eski bir askeri de bu yarışmaya katılmaya yarışmayı düzenleyenler ikna ediyorlar. Diyorlar ki “Türk diye azılı bir katil var, herkes onu öldürmek için bugün harekete geçecek, ama bunu ancak sen öldürebilirsin. Türk’ü kimse bilmiyor. Belki de son öldüreceğin kişi olacak, öldürdüğünde oyun da bitecek, biz de dünya olarak,bu çok iyi saklanan katilden kurtulacağız”

 

Yarışmaya Türkiye’den de pehlivan kılıklı azılı bir katil de katılıyor. Çatışmalar başlıyor. Eski ABD’li Meksika kökenli asker, kim  önüne gelirse, hangi grup çıkarsa öldürüyor.  Ama bir şey dikkatini çekiyor zamanla, herkes hep onu öldürmeyi hedefliyor. Son katili de temizleyince, kendini yarışmaya sokan şirkete dönüyor. Olayı daha yakından inceleyince, her şeyin bir iletişim oyunu olduğunu öğreniyor ve binlerce,yüz binlerce kişinin ekranlardan kendini kutladığını görüyor. “Türk,Türk” diye bağırdıklarını işitiyor.  Program sorumlusu hayıflanıyor, kızgın… Oyun amacına ulaşamadı diye…" Türk öldürülmedi, biz izleyicilerimize ne diyeceğiz?" diyor. "Türk" de parasını almak için, birkaç güvenlik görevlisini tepeleyip yöneticinin odasına giriyor. Gerçekle birlikte yüzleşiyorlar ve son kurşunlarını önce  yöneticiye, sonra da kendine sıkıyor. Aklıma birden "Türk doğmaya gerek yok, hepimiz birgün Türk olabiliriz" diye bir düşünce geliyor. Öyle ya Türk nedir? Tork yani "Güçlü" demek. Kutsal kitaplar da Nuh'un torunun adı.. Ön Asya'da Ermeniler dahi kendi adlarıyla yokken, milattan önce 3500 yıllarında yaşamış bir krallık. Kafkasya'da binlerce yıl var olmuş bir halk...O Türkler, bu günkü Türkler mi? Biraz öyle, biraz değil tabi... Herkes gibi...Her ne kadar bir halk adıyla anılsalar da, herkes,  biraz o halktan, biraz bu halktan...

 

Bakıyorum Fransa’dan Dünya’ya…OrtaDoğu’da vahşet sürüyor. ABD’de CIA operasyonuyla sözde IŞİD saldırısıyla, eşcinsellerin gittiği bar kurşunlanıyor.  Tıpkı ikiz kuleler. Almanya’da soykırım kabul ediliyor . Bir sürü katil meclis de… Pehlivan kılıklı değiller ama aralarında Türk veya Türkiye kökenliler  de var. Neden Almanya? Fransa’da Ermenilerin azımsanmayacak çoğunlukları var. Neden Fransa değil?  Birincisi Fransa, Cezayir başta olmak üzere Afrika,Vietnam başta olmak üzere Uzak Doğu’da soykırım yapan sömürgeci kapitalist emperyalist. Kendi defterlerinin açılmasına yol açacak adım atamaz.  ABD’de yapamaz hem baki çıkarları için, hem de kirli geçmişinden… Kızılderili katliamları tam soykırım.  Almanya tescilli, yeni bir suçu ortaya çıksa da örneğin Namibya, onun için fark etmez. Bir eksik,bir fazla… Üstelik soykırımı kabul edip, "Türklerden soykırımı öğrendik" demek, onu biraz da aklar.

 

Daha önce belki biraz anlatmışımdır. Dedemler Karadeniz’in adı da Kara olan dağlık köyünün aşağısında yaşayan Türkleri topraklarından kovmuşlar, korkutup, kaçırmışlar. Sonra aynı akibete onlar uğramış. Yurtlarından kaçırdıkları ailelerden birine taşındıkları köyün yakınından geçerken altınlarını emanet etmişler.  Üstelik onlar dedeme, o dönem çok önemli araç olan tek binek atlarını “size lazım” diyerek,vermişler. Sonra aradan yıllar geçip, altınlarını almaya babam gitmiş ve altınların yarısını vererek emanetini almış, altınları eşkiyalardan korumak için verdikleri kişinin ve ailesinin nasıl  mücadele ettiklerini de öğrenmiş… Bu hikayenin torunları olarak, bizim aramızda sorun yok,görüşüyoruz.

 

Bu dost,  Facebook’da  Brezilya’da soykırıma uğrayan yerliler, “Guarenalarla dayanışalım” diye bir paylaşım yapmış.  Vay sen misin paylaşan?  Hemen Türk’ü öldürmek lazım. Türk nedir? Türk Anadolu’da soyları karışmış herkestir. Türk nedir? Orta Asya’da anıt dikmiş, tüm halkları birleştiren Kafkasyalı, Anadolulu kökenli, güçlü anlamında isimlendirilmiş üst kimliktir. Dostum yakın tarih Türk ve Gürcü karışımı Türk, uzak geçmiş  Kürt, Ermeni, Kıpçak, Rus, Chewenaburi(Çin’den gelenler anlamında)karışımı büyük olasılıkla, yani sözün tam karşılığı bir Türk… Bari onu eleştirmeyin… Yok önüne bakmak lazım mış... Genel bakamıyorsan, dar kafalısındır. Önüne baka baka,kör dövüşüne devam o halde. Tüm dünya bir olup, zevk olsun diyeTürk'ü  öldürün… Türk bir kavramsa, kokuşmuş bu dünya da temizlik yapacak,başka Türk,Türkler çıkacaktır, er yada geç.Türkçeyi de hızla öğrenecektir bu farkındalığı için...

Dostumun , Guarenalar ile ilgili dayanışma paylaşımını ve uzakta ki katliamlara dikkat çekmekle eleştirenlere yanıtını burada paylaşayım.

 

“Guarenalar, Brezilya da bundan 500 yıl önce 5 milyon kişiydiler. Sömürgeciler İspanyollar, Portekizliler, İngilizler, yüzlerce yıl onları katletti.Bu gün bu dünyanın en büyük soykırımından Brezilya'da üç kabile kaldılar ve şimdiyse binlerle ifade ediliyorlar. Tüm Amerika kıtasında Kuzey-Güney ise 150 milyon Kızılderili soykırıma uğradı. Kovboylar, Amigolar tarafından...Topraksız yaşayamaz olan Guarenaları destek olalım. Kahrolsun Emperyalizm... guarena-survival.org veyasurvivalinternational.org

 

“Önce evimizin önünü süpürelim demiş Alaman (Göt)he... Söylediğinin, söyleneceğini biliyordum ama, bunu yazmayı, ilk taşı atan günahsızı görmek için, sonraya bıraktım. Bu serzeniş hele bir eski dosttan gelince daha iyi oldu. Tabi bu arada Alamanya'nın siyasi olarak aldığı soykırım kararına da değineyim. Kendi gözünde kazığı görmüyor, başkasının gözünde ki çöpü görüyorlar. Alamanya'da devlet kurma iddiasında olmayan, sadece ekonomik gücü elinde tutan Yahudilerin katledilmesiyle, emperyalistlerce aç sırtlanların ineğe,antilopa saldırması gibi paylaşılan Osmanlı'da(Memalik-i Osmanlı) kendisini oluşturan unsurlardan birinin, yani evin köpeğinin de (burada benzetme gereği düştü...köpek demiyorum sakın ha...) sırtlanlardan önce saldırması sonucu köpeği boynuzlarıyla başka yere sürmesi (Ermenilerin yaptığı paylaşım içinde ki saldıranlarla beraber,içeriden,arkadan haince...) aynı şey değil.Osmanlı ineği,köpeği saldıramayacağı coğrafyaya (techir) savuştururken (techir), diğer evin köpeği (Kürtler) tarafından, 'o ölürse daha çok pay alırım' diye saldırgan köpeği yolda ciddi yaralaması ve hatta evinden tam kaçırtması olayı, evin baş köpeğinin de (Türkler) bundan memnun kalması Yahudi Soykırmıyla  aynı şeyler değil. Yahudilerin kalkışması yok. Mazlum... Alamanlar'ın Namibya'da yaptıkları hele hiç değil.Başka ülke, kendi ülkesi bile değil. Yapılan sadece ve sadece kar için sömürmek için.

 

Başka halkların hem Osmanlı’nın son günlerinde hem Türk direnişi sırasında içeriden hainlikleri var, onları da geçelim bir kenara. Osmanlının unsuru olan Türkler son topraklar da İngilizler başta olmak üzere o dönemin vahşi it,sırtlanlarını def etmiş. Neyse, varsa sorun, o sorun Osmanlı’nın,  fazla söz bize düşmez. Alamanya'da ve Türkiye' ki erk de adeta anlaşmışlar. Yater ki, kasaları dolmuş olan Türkiye dışı Ermeniler, para getirsinler, para karşılığı da ülkenin doğusunda geniş bir Coğrafyayı alsınlar."

 

 

 

Ayrıca kimse tek başına bu bölgenin kadim halkı değil. "Allah'tan" Arkeoloji bilimi var. Bu bölgede bu gün yaşayan halkların, Anadolu’da her biri en az üç ,en çok beş bin yıllık mazisi var. Almanların Avrupa'ya Germen olarak gelmesi kaç yıl? Gelelim bu güne. Yani evimizin önünde ki çöpe... Ama dünya çöp iken, evinin önünü süpürmekle sorun çözülmüyor. O nedenle ırkçılığı itip, sömürüye odaklanmak lazım. 150 milyon insan... Bu da önemli değil mi? İnsan değiller mi? Bu gün dahi Brezilya sömürülüyor. Çöp istemiyorsak kapımızda, dünyayı değiştirmek için el ele vermek gerekir. (Neden köpeğe benzettin halkları diyen olur diye, bütün milliyetçilikler köpek gibidir de ondan. ikincisi neden uzun yazıyorsun , dostlara uzun yazıyorum önemliler diye)”

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • PİŞMİŞ KELLE
  PİŞMİŞ KELLE
 • MUSTAFA KEMAL AKP'LİLERİ KORKUTTU
  MUSTAFA KEMAL AKP'LİLERİ KORKUTTU
 • ETHEM SARISÜLÜK VURULDUĞU YERDE ANILDI
  ETHEM SARISÜLÜK VURULDUĞU YERDE ANILDI
 • DÜŞMAN KARDEŞLER
  DÜŞMAN KARDEŞLER
 • ATDAN DÜŞTÜ,CUMHURBAŞKANI OLDU
  ATDAN DÜŞTÜ,CUMHURBAŞKANI OLDU
 1. PİŞMİŞ KELLE
 2. MUSTAFA KEMAL AKP'LİLERİ KORKUTTU
 3. ETHEM SARISÜLÜK VURULDUĞU YERDE ANILDI
 4. DÜŞMAN KARDEŞLER
 5. ATDAN DÜŞTÜ,CUMHURBAŞKANI OLDU
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ATATÜRK
  resim yok
 • Türkiye-Almanya Turgay Şeren anısına
  resim yok
 • ORDU'DA SOKAĞIN DİLİ
  resim yok
 • Harmandalı
  resim yok
 • oku.net
  resim yok
 1. ATATÜRK
 2. Türkiye-Almanya Turgay Şeren anısına
 3. ORDU'DA SOKAĞIN DİLİ
 4. Harmandalı
 5. oku.net
VİDEO GALERİ
YUKARI