Bugun...


Hasan Özata


facebook-paylasSAYIN CHP Lİ LER;
Tarih: 20-06-2020 12:27:00 Güncelleme: 22-06-2020 10:38:00


Başta sayın genel başkan olmak üzere sizler 3 yıl önce ENİS BERBEROĞLU için, ANKARA’DAN-İSTANBUL’A HAK, HUKUK, ADALET diye yürürken bu ülkenin tüm demokrasi güçleri size destek verirken, şimdi HDP DEMOKRASİ adına yürüyor, sen neden destek vermiyorsun? Neden? sağdan oy alamam diye mi korkuyorsun? Oysa HDP ve Kitle örgütleri sana destek verirken, kendi tabanlarından oy alamam korku ve kaygısına hiç kapılmadılar. Üstelik sizin gibi ANKARA’DAN – İSTANBUL’A yanlış güzergahtan da yürümüyorlar. Yurdun her tarafından tıpkı kurtuluş savaşında olduğu gibi dört bir yandan DEMOKRASİ için ADALETİN, CUMHURİYETİN VE DEMOKRASİNİN kalesi ANKARA’YA yürüyorlar. Sizler, sol yumruğu havada gezen CHP milletvekilleri ( oğlundan özür dileyenler hariç) siz neden destek olmuyorsunuz? Genel başkandan talimat mı bekliyorsunuz? Vermezde katılırsanız 'Bir daha milletvekili yapmaz' diye mi korkuyorsunuz? Sizler bari iki yüzlü olmayın. İİkeli olun, yoksa başka türlü inandırıcı olamazsınız. Sağdan oy almak adına 10 yıllardır solu, sosyalistleri, Kürt solunu ve emekçilerini ötekileştirip uzaklaştırarak Kürt milliyetçiliğinin kucağına ittiniz. 10 yıldır sağdan oy alma uğruna atmadığınız takla kalmadı. Yine de iktidar olamadınız. Oranlar halen % 23 ila 25 gösteriyor. Değermiydİ, hiç kendinize sordunuz mu?

 

O zaman kendiniz olun. CHP nin tarihini iyi okuyun.

 

Sizler gibi sağdan oy almak bir yana yönünü 1963 de ORTANIN SOLU sloganı ile başlayan ve 1973 ve 1977 işçiden köylüden halktan emekten emekçiden ve soldan yana döndüğü için başarılı olmuştur. Sonrasında SHP 1989 yerel seçimlerinde ve 1991 genel seçimlerinde de kısmen de olsa sol sosyal demokrat ve halktan yana politik açılımlarla ve ikiyüzlü siyaset yapmadan başarılı olmuştur. O nedenle şimdi sizlerde hiç olmazsa SOSYAL DEMOKRAT olun. DEMOKRASİ herkes için lazım. ADALET bir gün herkese lazım. “ ya hep beraber, ya hiç birimiz” sloganı bunun içindir. DEMOKRASİ, senin vekiline dokunulduğunda lazım, başkasının vekiline dokunulduğunda bana ne denecek bir şey değildir. Ama biliyoruz ki suçluluk duygusu ve psikolojisi içindesiniz. Çünkü bu gün içinde bulunduğumuz siyasi tablonun sorumlusu sizlersiniz. “ 2016 yılında yapılan dokunulmazlıkların kaldırılmasında Genel Başkan "ANAYASA' YA AYKIRI AMA EVET DİYECEĞİZ" diyerek ve "EVET" vererek bu günleri siz, sizler yarattınız. Tıpkı 2010 yılında yapılan REFERANDUM da “ yetmez ama evet” diyenler gibi. Fakat arada yine de bir fark var. Yetmez ama evet diyenler yaptıklarının yanlış, hata olduğunu anlayınca hiç değilse ortadan kayboldular, çekildiler, yoklar artık. Çünkü utanıyorlar ve insanların yüzüne bakacak durumları da kalmadı. Oysa sizler halen yanlış yapmaya ısrarla devam ediyorsunuz. Peki, nerede kaldı hani sizin demokrasi kahramanlığınız?

 

İYİ PARTİ' YE gelince demokrat, DEVA VE GELECEK partilerine gelince demokrasi adına milletvekili bile vermeyi taahhüt ederken HDP ye gelince mi demokrat değilsiniz? Hiç değilse son bir kez olsun HDP nin Haksızlık ve hukuksuzluklara karşı DEMOKRASİ YÜRÜYÜŞÜNÜ destekleyin. Komplekslerinizden kurtulun. Nasıl olsa R.T.E sizi, sizleri destek verseniz de, vermeseniz de terör ve teröristlikle bir ve beraber demeye devam edecek. Bari sizler net olun. Yakın zaman da verilen demokrasi sınavından bir ders çıkarmanız doğru düşünme ve karar vermenize yardımcı olur. 31 Mart 2019 yerel yönetim seçimlerini düşünün. Düşünün, İSTANBUL’U, ADANA’YI, MERSİN’İ, ANTALYA’YI, MUĞLA’YI düşünün. Bu demokrasi güçleri olmasaydı şimdi oralarda hangi parti belediye başkanı seçilmiş olurdu, lütfen düşünün. 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • PİŞMİŞ KELLE
  PİŞMİŞ KELLE
 • MUSTAFA KEMAL AKP'LİLERİ KORKUTTU
  MUSTAFA KEMAL AKP'LİLERİ KORKUTTU
 • ETHEM SARISÜLÜK VURULDUĞU YERDE ANILDI
  ETHEM SARISÜLÜK VURULDUĞU YERDE ANILDI
 • DÜŞMAN KARDEŞLER
  DÜŞMAN KARDEŞLER
 • ATDAN DÜŞTÜ,CUMHURBAŞKANI OLDU
  ATDAN DÜŞTÜ,CUMHURBAŞKANI OLDU
 1. PİŞMİŞ KELLE
 2. MUSTAFA KEMAL AKP'LİLERİ KORKUTTU
 3. ETHEM SARISÜLÜK VURULDUĞU YERDE ANILDI
 4. DÜŞMAN KARDEŞLER
 5. ATDAN DÜŞTÜ,CUMHURBAŞKANI OLDU
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ZOR ÖLÜM
  resim yok
 • KILIÇDAROĞLU "KORONA..."
  resim yok
 • ATATÜRK
  resim yok
 • Türkiye-Almanya Turgay Şeren anısına
  resim yok
 • ORDU'DA SOKAĞIN DİLİ
  resim yok
 • Harmandalı
  resim yok
 1. ZOR ÖLÜM
 2. KILIÇDAROĞLU "KORONA..."
 3. ATATÜRK
 4. Türkiye-Almanya Turgay Şeren anısına
 5. ORDU'DA SOKAĞIN DİLİ
 6. Harmandalı
VİDEO GALERİ
YUKARI