Bugun...


İskender Kaya


facebook-paylasAKP-MHP; SOL SEÇMEN, KOYUNLARDAN DEĞİLDİR
Tarih: 16-05-2020 12:02:00 Güncelleme: 12-01-2021 23:40:00


Seçimlerde bir baska partiye destek vermesi CHP' nin, iktidarı rahatsız ediyor. Neymiş seçmenin iradesi saygısızlıkmış. Bahçeli denilen yandan çark destekçisi gazı meclisin güvenilirliği konusuna saldırıymış. Neden seçmenin iradesine saygısızlıkmış?

 

CHP seçmeni AKP-MHP secmeni gibi uydum akıllı değil. Yani ait oldukları parti lideri çoban, onlarda koyun değil. Emre itaat etmezler, eğer akıllarına yatmazlarsa. Yani AKP' nin zihinsel tıkanıklığı olan yönetiminin anlayamadığı, özgür beyinlilerdir ve CHP istedi diye de oy atmazlar. Kuru fanatik değillerdir.

 

CHP seçmeninin bu özelliği zaman zaman gerici düşünceye sahip AKP ve MHP' nin işine gelmiş, kızdığı için oy kullanmayan, hatta anlayışı benzeri HDP başta bu partilere oy atmıs olması Chp' nin her iki AKP- MHP.koalisyonunun.isine gelmiştir. Çünkü, haketmedikleri oya ulaşmışlardır.

 

Kısaca CHP seçmeni koyun değildir ve İyi Parti' veya HDP' ye oy atması, otokratik,anti demokratik, faşizan yolsuzluk, yandaşlık üzerine kurulu iktidarlarını uykusuz uygulamalarla sürdürmek.isteyen, bu nedenle de, 12 Eylül faşist darbesinin yüzde yüzde 10 barajının arkasına saklanmayı sürdüren bu faşizan yapıyı değiştirmek istemektedir.

 

Yani CHP bsecmeni ,başka partiyi meclise sokacağını söyleyen parti yönetiminin düşüncesini paylaşmaz da oyvatmaz. Hem bu sizin için daha iyi değil.mi, neden bu sancı? Tabi, sancı,CHP seçmenin CHP yönetiminin bu konuda ki önce demokrasi tavrını onaylayacağını bilmeniz. O halde niye boş konusuyorsunuz? Demokratik hakkını bilen CHP seçmeninden mi korkiyorsunuz? Hüle netesinde? Ben oyumu bilinçle atarım. Sana ne? Oteki tiürlü benim irademe ipotek mi koyacaksınız? 

 

Sol da başbuğ yada reis tapınması yok,siz o nedenle parti kongreleriniz tek sesli geçerken, CHP' de kongrelerin çok sesli, hatta kavgalı geçtiğini anlayamazsınız? İşte bu demokratik düşünceli olmalari,koyun olmayışları nedeniyle. Bu nedenle faşizan kafalara söylüyorum, sol seçmen önce demokrasi der. Eğer kendinize güveniyorsanız, seçimlerde siyasi partilere barajı kaldırın.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • PİŞMİŞ KELLE
  PİŞMİŞ KELLE
 • MUSTAFA KEMAL AKP'LİLERİ KORKUTTU
  MUSTAFA KEMAL AKP'LİLERİ KORKUTTU
 • ETHEM SARISÜLÜK VURULDUĞU YERDE ANILDI
  ETHEM SARISÜLÜK VURULDUĞU YERDE ANILDI
 • DÜŞMAN KARDEŞLER
  DÜŞMAN KARDEŞLER
 • ATDAN DÜŞTÜ,CUMHURBAŞKANI OLDU
  ATDAN DÜŞTÜ,CUMHURBAŞKANI OLDU
 1. PİŞMİŞ KELLE
 2. MUSTAFA KEMAL AKP'LİLERİ KORKUTTU
 3. ETHEM SARISÜLÜK VURULDUĞU YERDE ANILDI
 4. DÜŞMAN KARDEŞLER
 5. ATDAN DÜŞTÜ,CUMHURBAŞKANI OLDU
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • KILIÇDAROĞLU "KORONA..."
  resim yok
 • ATATÜRK
  resim yok
 • Türkiye-Almanya Turgay Şeren anısına
  resim yok
 • ORDU'DA SOKAĞIN DİLİ
  resim yok
 • Harmandalı
  resim yok
 • oku.net
  resim yok
 1. KILIÇDAROĞLU "KORONA..."
 2. ATATÜRK
 3. Türkiye-Almanya Turgay Şeren anısına
 4. ORDU'DA SOKAĞIN DİLİ
 5. Harmandalı
 6. oku.net
VİDEO GALERİ
YUKARI