Bugun...


Sebahattin Yılmaz


facebook-paylasROMA'NIN ÇÖKÜŞÜ VE ATİLLA
Tarih: 19-03-2021 18:41:00 Güncelleme: 19-03-2021 19:12:00


 Dünyanın en büyük zulmü,jenositi, beraberinde asimilasyonu, yani temel olarak  soykırımı, Amerika kıtasında, 15. Yüzyıldan 20. Yüzyıla kadar yapılan Kızılderililerin İspanyollar,İngilizler başta olmak üzere,diğer her  Avrupalı halkı tarafından yok edilmesidir.

 

Bunu Rusya lideri Putin hükümeti, Putin'e "katil" diyen ABD 'nin çiçeği burnunda başkanı Biden'e  açıkca söyledi.

 

Lenin' in tanımıyla özde  burjuva diktatörlüğü, halkların hapishanesi olan Avrupa, bu gün hala göçmenleri otoparklar altında vahşi ortamda üst üste barındıran Avrupa, milyonlarca Kızılderilileri katili olmakla yetinmemiş,tüm Afrika' nın,tüm uzak doğu' nun katildir. Faşizm,Nazizm ,Nükleer bomba, vahşetlerinin en üst boyutudur. Temeli ise Asur,Babil, Antik Yunan,antik Roma' dır.

 

Bugün Çanakkale Savaşları' nın yıldönümü... Bu savaşın olduğu yer, Batı'nın,Avrupa' nin işgal açık, aşağılama, baskı, köleleştiren kültürünün,  dile, kültüre saldırısının denize,toprağa  gömüldüğü, yerdir. Birgün orada ki anıtlara karşın utanılmadan yeniden denenecektir.

 

Antik Helen ve Roma ile küresel emperyal olarak başlayan sömürgeleştirme, köleleştirme politikasına direnen Anadolu' nun, göçer kultürleri nedeniyle, boyun eğmez, özgür, anarşik, kural tanımaz halkı olan Turukkular,Turuvalılar ve Asya' ya taşıdıkları kültürleriyle Türkler, batı denilen kurallı esaretin, köleleştirmenin kümesinin, onların tarihsel yaması olan Samilerin ana hedefidir. Nedeni, köle barındırmayan Turklerin, köleci Çin, Avrupa topluluklarının yaşam tarzıyla çelişkili olmasıydı.

 

Bu nedenle bu özgür step kültürünü ve tarihi silmek, mümkünse yok etmek, yok göstermek  hedefleri. Neyse ki bilim denilen insanlık var,gerçekleri araştırıp,kaydediyor. Bu vahşi, aşağılık, sinsi batının Türkçe ise kolaylığı,matematikliği ile ise en büyük korkuları.. Bu korkunun temelinin ne olduğunu ise  Hunlarin barbar yöneticisi  Atilla  ile Roma ilişkilerinin anlatıldığı tarihi yazılarda ogreniyoruz. .Bir göçer kültürü ayakta tutan dilimize sahip çıkalım.

 

Çıkalım da, siyaset denilen kavramın açık, net, özü ve sözü bir kültürlü topluma enjekte edilerek toplumun dokusunun bozulması ne olacak?..  Bugün "Beni bul..." diyen bir korkakın, soytarının sesiyle silkiniyoruz ve çakalın ardında ki çapsız, çalmaktan doymayan  siyasetçilerin dünyasına, her türlü entrikanın kaynağı Roma^ya ve Bizans'a gidiyoruz. İki bugüne kadar yöneten sınıf olarak değişsede, sitemsel olarak  entrikalarıyla  süre giden antik Roma ve Bizans oyunlarıyla yüzkeşiyoruz. Çatışma entrikaya dayanan Bizans kültürüyle, dobra,açık  Türk kültürü arasında  bu eksende sürüp gidiyor. Sapla, samanı bilerek karıştıran bir sistem de yürüyen siyaset de "Türkçüyüm" diyen etnik kökeni belli olmayanlar ile  Yetmiş millete eşit bakan Türkler arasında  mücadele sürüyor. Etnik kökeni belli olmayanlar bu micadele sürecinde hızla "Türkleşirken", Türkler, yaşananların dokularıyla uyumsuzluğundan dolayı  hızla kimliklerinden uzaklaşıyor.

 

Oysa Türk, evrensel bir sözcük... Kokuşan sistemin yıkıcısı... Özgürlüğün ön koşulu... Değişimn nedeni...Bir gün felecek tüm dünyanın özgürlükçüleri, eşitlikçilerinin önünü açmak içim kedilerini, tarihte önemli aşamalarında olduğu gibi, yine yıkım için feda edecekler ve insanlık tarihinde  "Türk" diye anılacaklar. 

 

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • PİŞMİŞ KELLE
  PİŞMİŞ KELLE
 • MUSTAFA KEMAL AKP'LİLERİ KORKUTTU
  MUSTAFA KEMAL AKP'LİLERİ KORKUTTU
 • ETHEM SARISÜLÜK VURULDUĞU YERDE ANILDI
  ETHEM SARISÜLÜK VURULDUĞU YERDE ANILDI
 • DÜŞMAN KARDEŞLER
  DÜŞMAN KARDEŞLER
 • ATDAN DÜŞTÜ,CUMHURBAŞKANI OLDU
  ATDAN DÜŞTÜ,CUMHURBAŞKANI OLDU
 1. PİŞMİŞ KELLE
 2. MUSTAFA KEMAL AKP'LİLERİ KORKUTTU
 3. ETHEM SARISÜLÜK VURULDUĞU YERDE ANILDI
 4. DÜŞMAN KARDEŞLER
 5. ATDAN DÜŞTÜ,CUMHURBAŞKANI OLDU
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ZOR ÖLÜM
  resim yok
 • KILIÇDAROĞLU "KORONA..."
  resim yok
 • ATATÜRK
  resim yok
 • Türkiye-Almanya Turgay Şeren anısına
  resim yok
 • ORDU'DA SOKAĞIN DİLİ
  resim yok
 • Harmandalı
  resim yok
 1. ZOR ÖLÜM
 2. KILIÇDAROĞLU "KORONA..."
 3. ATATÜRK
 4. Türkiye-Almanya Turgay Şeren anısına
 5. ORDU'DA SOKAĞIN DİLİ
 6. Harmandalı
VİDEO GALERİ
YUKARI