Bugun...


Sebahattin Yılmaz


facebook-paylasŞİRKET MANTIĞI, TRENİ DEVİRDİ...
Tarih: 11-07-2018 14:23:00 Güncelleme: 14-07-2018 13:05:00


 

Önemli olan ülkem insanı. En güvenilir taşıma denilen raylı taşımada bile hayatını kaybediyor. İşletmecileri yönetiyor ya ülkeyi. Neyi işletiyorlar? Bizi... Şirket yönetimi herhalde böyle oluyor, ama işletilenler işletildiğinin farkında olmayınca ölseler de, kafalara taş düşse de, işsiz kalsalarda, çiftlikbank misali dolandırılsalar da,maden de ölselerde sonuç değişmiyor.

Neyse ki geri kalmış ülkelerin  diktatörleri veya yarı diktatörleri saray da toplandı. Bir tane gelişmiş ülke lideri yok. İktidar, aynı mücahiti gerip döşettiği, raydan çıkan tren gibi. Üstünde gittiği rayların alt dolgusu bozuk,cıvık toprak. Dere yatağı, çamur üstüne raylar döşenmiş.Ülkem nsanın üzerine iktidar olanlar gibi.Pamukova'da zamanın bakanı Binali'nin hızlandırılmış trenini de hükümetin ikinci özelliği olarak kaydetmek lazım. Doksan beş yıllık cumhuriyetin rayları hala sağlam. Öyle olmuyor işte,insana saygı duymayan,sadece cebime ne girecek diyen kofti devlet yönetimi olsa olsa Mustafa Kemal döneminin kötü bir karikatürü olur. Çünkü ne destekleyen kitlesinde, ne de kendisinde  para dışında inanç var, ne de cumhuriyetin çelik iradesi var. Olanlarsa hep ya maden de ya tren de bu ülkenşn emekçileri ile onları savunanlara oluyor.

 

Basının durumu hele içler acısı ... Hele biri var ki!...Şerefsiz Şeref"   sallıyor. Şerefsiz Şeref, öyle kötü şey değil,sevimli bir Oğuz Aral  tiplemesi. Onun da şerefi.var tabi..Şerefi fırsatçı,uyanık, kadın düşkünü olması. Marsizme bulaşmış alt yapısını söylemlerinde kullanıp,ikna odasına girmiş,beni iknaya çalışıyor. Cahiller programı dinlemez nasıl olsa,anlamaz dinlese de,çoktan ya dizi,ya eğlence yada "hu Allah!.." kanalında. Sabah yazarlığından liberalleşmiş, zenginleşmiş.O şimdi sahibinin  sesi. Müteahhit olacakmış. Masa da oturacakmış.Ol "ulan",otur "ulan". Ama batarsan, bana güvenme.

 

Bakıyorum, 13. Cumhurbaşkanlığı ile birlikte muhalif gibi gözüken gazeteciler de rahatlamışlar. Ben de rahatladım, yavşak olduklarını söylediğimde tepki duyan oluyordu. Gerçi yavşaklık bir salgın, her yeri sarmış. Ancak bazılarında komik duruyor.Denizde boğulacak olursan, bir tekme de benden. Sana ve sana inananlara acımadığımdan değil, senin düştüğün sularda yüzme bilmediğimden. Aklına başka şey gelmesin. Bunların para için gözü dönmüş, masadan kazançlı çıkınca kadın, altın, toprak kazanacağını sanan cahillerin de nevri.

 
 
 
 
 
FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • PİŞMİŞ KELLE
  PİŞMİŞ KELLE
 • MUSTAFA KEMAL AKP'LİLERİ KORKUTTU
  MUSTAFA KEMAL AKP'LİLERİ KORKUTTU
 • ETHEM SARISÜLÜK VURULDUĞU YERDE ANILDI
  ETHEM SARISÜLÜK VURULDUĞU YERDE ANILDI
 • DÜŞMAN KARDEŞLER
  DÜŞMAN KARDEŞLER
 • ATDAN DÜŞTÜ,CUMHURBAŞKANI OLDU
  ATDAN DÜŞTÜ,CUMHURBAŞKANI OLDU
 1. PİŞMİŞ KELLE
 2. MUSTAFA KEMAL AKP'LİLERİ KORKUTTU
 3. ETHEM SARISÜLÜK VURULDUĞU YERDE ANILDI
 4. DÜŞMAN KARDEŞLER
 5. ATDAN DÜŞTÜ,CUMHURBAŞKANI OLDU
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ATATÜRK
  resim yok
 • Türkiye-Almanya Turgay Şeren anısına
  resim yok
 • ORDU'DA SOKAĞIN DİLİ
  resim yok
 • Harmandalı
  resim yok
 • oku.net
  resim yok
 1. ATATÜRK
 2. Türkiye-Almanya Turgay Şeren anısına
 3. ORDU'DA SOKAĞIN DİLİ
 4. Harmandalı
 5. oku.net
VİDEO GALERİ
YUKARI