Bugun...BELEDİYE HASTANESİ ÇÜRÜMEYE Mİ TERK EDİLDİ?
Tarih: 01-10-2014 09:34:29 Güncelleme: 04-10-2014 22:12:29 + -


Ankara Büyükşehir Belediyesi Belediye Hastanesi hizmet vermeyi bekliyor. Hastanenin sağlık dışında kullanılmasının mahkeme kararı ile mümkün olmaması sonucu belediyece adeta çürümeye terk edildi.

facebook-paylas
Tarih: 01-10-2014 09:34

BELEDİYE HASTANESİ ÇÜRÜMEYE Mİ TERK EDİLDİ?

Hanımeli Sokak’da bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi Belediye Hastanesi,  buruk ve yalnız olarak, insanlara hizmet verememekten mutsuz bir şekilde duruyor.  Kentin Merkezi Kızılay'a beş dakika mesafede ki hastane, bölgede ihtiyaç olan sağlık hizmetini, bir inat yüzünden veremiyor.

Kadroları yasayla Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan, kentin merkezi yerinde garip, gureba,fakir insanlara ücretsiz muayene hizmeti veren, neredeyse Ankara Belediyesi tarihi kadar eski olan Belediye Hastanesi  uzun  süredir hizmet vermiyor.  Murat Karayalçın’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde hastanenin yanında ki Askerlik Şubesi ve karşısında ki binanın da alınması sonucunda, kendi binasıyla birlikte önemli bir arsa ve bina yoğunluğuna ulaştı. Ancak içinde her tıp bölümün yer aldığı bu değerli arazi ile üzerinde ki hastane, bir süre daha hizmet verdikten sonra, kapatıldı.

 

-RANTA KURBAN OLMAKTAN SON ANDA KURTULDU-

Belediye Hastanesi , ranta kurban olmaktan son anda kurtulsa da çalışmıyor. Bölge de ki yoksulların ve belediye personeline hizmet veren hastanenin müştemilatı ile birlikte,değerli arsası da olduğundan yatırımcıların iştahını kabartıyor.  Hastaneyi, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nce satılmak ve yıkılmaktan ise arsayı bağışlayanların şartlı hibesi kurtardı. Bu doğrultu da KESK’e bağlı Tüm-Bel Sen’nin mahkemeye vermesi sonucunda davayı kazanması ile birlikte ise bina Ankara Büyükşehir Belediyesi’nce adeta çürümeye terk edildi.

Ankaralılar, tapusun da Hastane olarak hizmet vermesi şartı, şerhi olan Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait Hastanenin yeniden hizmet vermesini istiyor. Binanın yaşlılara hizmet veren Fizik Tedavi merkezi olabileceğini ya da bölgede ki yoksullara hizmet veren bir sağlık merkezi olabileceğini söylüyorlar. Başkentliler binanın ve arsasının sağlık amaçlı olarak yıkıldıktan sonra tapusunda ki şarta göre yeniden yapılarak, Karayalçın döneminde yapımı düşünülen “Kent Hastanesi”ne dönüşmesine doğru olacağını da ifade ediliyor.

tarık H./H.bekar
Kaynak: mkhaber

Editör: Hüseyin BEKAR/ 02-10-2014 17:41:00

birde yazıdaki imla hataları var

misafir / 02-10-2014 17:40:00

haber iyi de bence fotoraf hiç olmamış çok fulu duruyor...FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAĞLIK Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • PİŞMİŞ KELLE
  PİŞMİŞ KELLE
 • MUSTAFA KEMAL AKP'LİLERİ KORKUTTU
  MUSTAFA KEMAL AKP'LİLERİ KORKUTTU
 • ETHEM SARISÜLÜK VURULDUĞU YERDE ANILDI
  ETHEM SARISÜLÜK VURULDUĞU YERDE ANILDI
 • DÜŞMAN KARDEŞLER
  DÜŞMAN KARDEŞLER
 • ATDAN DÜŞTÜ,CUMHURBAŞKANI OLDU
  ATDAN DÜŞTÜ,CUMHURBAŞKANI OLDU
 1. PİŞMİŞ KELLE
 2. MUSTAFA KEMAL AKP'LİLERİ KORKUTTU
 3. ETHEM SARISÜLÜK VURULDUĞU YERDE ANILDI
 4. DÜŞMAN KARDEŞLER
 5. ATDAN DÜŞTÜ,CUMHURBAŞKANI OLDU
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ZOR ÖLÜM
  resim yok
 • KILIÇDAROĞLU "KORONA..."
  resim yok
 • ATATÜRK
  resim yok
 • Türkiye-Almanya Turgay Şeren anısına
  resim yok
 • ORDU'DA SOKAĞIN DİLİ
  resim yok
 • Harmandalı
  resim yok
 1. ZOR ÖLÜM
 2. KILIÇDAROĞLU "KORONA..."
 3. ATATÜRK
 4. Türkiye-Almanya Turgay Şeren anısına
 5. ORDU'DA SOKAĞIN DİLİ
 6. Harmandalı
VİDEO GALERİ
YUKARI